m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Острог. Велика синагога/Наследие. Острог. Большая синагога.

Острозька синагога - одна з найстаріших у Східній Європі, в Україні таких вже залишилися одиниці. Табличка Української РСР, повідомляючи про те, що будівля є пам'яткою архітектури, наголошує, що вона побудована ще в 15 столітті.
-----------
Острожская синагога – одна из самых старых в Восточной Европе, в Украине таких уже остались единицы. Табличка Украинской ССР, сообщающая о том, что здание является памятником архитектуры, сообщает, что она построена еще в 15вв.

переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9147_9148_middle.jpg


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9147_middle.jpg

Достеменно про це не відомо, проте відомо, що на початку 17-го століття, за життя просвітителя - талмудиста Шмуеля Ейдельса, вона вже існувала.
----------
Доподлинно это не известно, однако известно, что в начале 17-го века, при жизни просветителя – талмудиста Шмуэля Эйдельса, она уже существовала.

переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9148_middle.jpg

У острозької синагоги - дивовижна історія. У 1648 і 1649 роках вона була свідком погромів, влаштованих військами Богдана Хмельницького. Як повідомляють єврейські джерела того часу, сусідні колодязі тоді були заповнені трупами єврейських дітей.
----------
У острожской синагоги – удивительная история. В 1648 и 1649 она была свидетельницей погромов, устроенных войсками Богдана Хмельницкого. Как сообщают еврейские источники того времени, соседние колодцы тогда были заполнены трупами еврейских детей.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9150_9153_middle.jpg

У 1792 році синагогу, в якій ховалися острозькі євреї, штурмували російські війська на чолі з генералом Михайлом Каховським. Росіяни прийняли будівлю за фортецю, в якій засіли поляки і обстрілювали її з гармат.
----------
В 1792 году синагогу, в которой укрывались острожские евреи, штурмовали российские войска во главе с генералом Михаилом Каховским. Россияне приняли здание за крепость, в которой засели поляки и обстреливали ее из пушек.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9151_middle.jpgЗгідно з легендою, порятунок євреїв було чудовим. Навіть ті ядра, які залетіли всередину будівлі через розбиті вікна, не заподіяли шкоди перебуваючим всередині людям.
----------
Согласно легенде, спасение евреев было чудесным. Даже те ядра, которые залетели внутрь здания через разбитые окна, не причинили вреда находившимся внутри людям.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9155_9158_middle.jpg


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9159_9160_middle.jpg


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9161_9163_middle.jpg

На третій день атаки місцевий сміливець на ім'я Елієзер вийшов із синагоги і показав царським військам брід через річку Вілія, після чого вони вирушили від Острога подалі.
-----------
На третий день атаки местный храбрец по имени Элиезер вышел из синагоги и показал царским войскам брод через реку Вилия, после чего отправились от Острога подальше.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9164_9167_middle.jpg


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9168_middle.jpg

На згадку про цю подію в стіні синагоги не заштукатурюють сліди від ядер, а одне з ядер висіло всередині будівлі на ланцюгу. Є навіть легенда, що ланцюг цей була золотим.
-----------
В память об этом событии в стене синагоги не заштукатуривали следы от ядер, а одно из ядер висело внутри здания на цепи. Есть даже легенда, что цепь эта была золотой.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9183_9190_pano_middle.jpg


Ostrog Synagogue

Руїни синагоги знаходяться тут, на розі вулиць Крилова і Шкільної/
З 2016 року в синагогі йде маштабний ремонт, перекрито дах, йде відновлювання...
----------
Развалины синагоги находятся тут, на углу улиц Крылова и Школьной.
С 2016 года в синагоге идет масштабный ремонт, перекрыта крыша, идет восстановление ...текст взят у http://blogs.pravda.com.ua/authors/ihelzon/4a4b78d60abab/

ну как то так =)
Tags: Рівеньщина, синагога
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 10 comments