?

Log in

No account? Create an account

m_a_d_m_a_x

Проект "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина"

*УкраинскиеАрхитектурныеДостопримечательности.Наследие * UkrainianArchitecturalAttractions.Heritage*


Previous Entry Share Next Entry
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Острог. Велика синагога/Наследие. Острог. Большая синагога.

Острозька синагога - одна з найстаріших у Східній Європі, в Україні таких вже залишилися одиниці. Табличка Української РСР, повідомляючи про те, що будівля є пам'яткою архітектури, наголошує, що вона побудована ще в 15 столітті.
-----------
Острожская синагога – одна из самых старых в Восточной Европе, в Украине таких уже остались единицы. Табличка Украинской ССР, сообщающая о том, что здание является памятником архитектуры, сообщает, что она построена еще в 15вв.

переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9147_9148_middle.jpg


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9147_middle.jpg

Достеменно про це не відомо, проте відомо, що на початку 17-го століття, за життя просвітителя - талмудиста Шмуеля Ейдельса, вона вже існувала.
----------
Доподлинно это не известно, однако известно, что в начале 17-го века, при жизни просветителя – талмудиста Шмуэля Эйдельса, она уже существовала.

переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9148_middle.jpg

У острозької синагоги - дивовижна історія. У 1648 і 1649 роках вона була свідком погромів, влаштованих військами Богдана Хмельницького. Як повідомляють єврейські джерела того часу, сусідні колодязі тоді були заповнені трупами єврейських дітей.
----------
У острожской синагоги – удивительная история. В 1648 и 1649 она была свидетельницей погромов, устроенных войсками Богдана Хмельницкого. Как сообщают еврейские источники того времени, соседние колодцы тогда были заполнены трупами еврейских детей.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9150_9153_middle.jpg

У 1792 році синагогу, в якій ховалися острозькі євреї, штурмували російські війська на чолі з генералом Михайлом Каховським. Росіяни прийняли будівлю за фортецю, в якій засіли поляки і обстрілювали її з гармат.
----------
В 1792 году синагогу, в которой укрывались острожские евреи, штурмовали российские войска во главе с генералом Михаилом Каховским. Россияне приняли здание за крепость, в которой засели поляки и обстреливали ее из пушек.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9151_middle.jpgЗгідно з легендою, порятунок євреїв було чудовим. Навіть ті ядра, які залетіли всередину будівлі через розбиті вікна, не заподіяли шкоди перебуваючим всередині людям.
----------
Согласно легенде, спасение евреев было чудесным. Даже те ядра, которые залетели внутрь здания через разбитые окна, не причинили вреда находившимся внутри людям.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9155_9158_middle.jpg


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9159_9160_middle.jpg


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9161_9163_middle.jpg

На третій день атаки місцевий сміливець на ім'я Елієзер вийшов із синагоги і показав царським військам брід через річку Вілія, після чого вони вирушили від Острога подалі.
-----------
На третий день атаки местный храбрец по имени Элиезер вышел из синагоги и показал царским войскам брод через реку Вилия, после чего отправились от Острога подальше.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9164_9167_middle.jpg


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9168_middle.jpg

На згадку про цю подію в стіні синагоги не заштукатурюють сліди від ядер, а одне з ядер висіло всередині будівлі на ланцюгу. Є навіть легенда, що ланцюг цей була золотим.
-----------
В память об этом событии в стене синагоги не заштукатуривали следы от ядер, а одно из ядер висело внутри здания на цепи. Есть даже легенда, что цепь эта была золотой.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9183_9190_pano_middle.jpg


Ostrog Synagogue

Руїни синагоги знаходяться тут, на розі вулиць Крилова і Шкільної/
З 2016 року в синагогі йде маштабний ремонт, перекрито дах, йде відновлювання...
----------
Развалины синагоги находятся тут, на углу улиц Крылова и Школьной.
С 2016 года в синагоге идет масштабный ремонт, перекрыта крыша, идет восстановление ...текст взят у http://blogs.pravda.com.ua/authors/ihelzon/4a4b78d60abab/

ну как то так =)


  • 1

Наследие. Острог. Большая синагога.

Пользователь naftali сослался на вашу запись в своей записи «Наследие. Острог. Большая синагога.» в контексте: [...] картинками - переростками, как всегда, ко мне - http://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/138520.html [...]

Як головний спец по Сатанівській синагозі (після пана Хаймовича, звісно), маю питання. Ви не звертали уваги на цеглу, що повирадала. Чи ж там які клейма? чи може то просто пальчатка? Пальчатка то така специфічна цегла характерна для 16-17 ст. одна сторона у неї ніби рифлена як пральна дошка.

Якщо чесно казати, то особливо не придивлявся, бо цілих цегл я не бачив. Або їх підбирали до, або вони кришилися при падінні. А от серед залишків схоже траплялися пальчатка, так як в пам'яті щось залишилося схоже. Але стверджувати не зможу = ( можу спрабувати ретельніще переглянути знімки...

Так, на деяких фото кладки схоже, що пальчатка. Тоді клейм бути неповино. Хіба що на цеглі пізніших ремонтів. В Сатанові цегли мало, лише бойовий ярус. Але там виключео класична пальчатка. В Скалаті там цікава "Т"-подібна синагога в основній забудові клейм нема, а от в ремонтно-перебудовних частках зустрічаються клейма "Скалат" (ще австрійські)

цільна фотографія низу панорами

мала


велика
https://dl.dropboxusercontent.com/u/9443035/Public_photos/2014/SPRING/OSTROG_SINAG/IMG_9190_big.jpg

ну как то так =)

Edited at 2015-01-18 02:23 pm (UTC)

Так, там повно пальчатки :)

значить я не маразматик і моя пам'ять ще трохи працює і дещо що пам'ятає =)

Якщо буде час та натхнення відвідати Городок та Сатанів (пам"ятки юдаїки там такі єсть) звертайтеся, проведу екскурсію та й сам прогуляюся...
Колись про наші краї отаку сторінку склепав (але вже кілька років як закинув). Є там і по юдаїці http://gorodok-region.narod.ru/

Ой. Звернув увагу на весь проект. Є у нас купа цікавих і маловідомих пам"яток усіх типів. Так що - велкам!

Edited at 2015-01-18 03:03 pm (UTC)

Щиро дякую за за запрошення. Я був минулої восені у Ваших краях, але із задоволенням приймаю Вашу пропозицію і можливо цієї весни буду напрошуватися на екскурсію ...

Ок! Покажу таємні місця, про які мало хто знає. НАприклад підвали 17 стол. з проходом в підземну мережу Сатанова.

Мило для зв"язку на картинці http://artekovetc.ru/00oblozka/dog_pes_00.gif

  • 1