m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Комарно. Михайлівська церква.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Церква і дзвіниця були зведені в 1754 році.За свою історію храм неодноразово реставрувався (кінець XIX ст., 1920-і, 1970-і і 2000-і роки), добудовувалися і розбиралися прибудови, але зараз церква має свій первісний вигляд.Більш цікавою і дуже нетиповою є справжня історія церкви. Всім відомо, що на реставрацію таких архітектурних пам'яток держава коштів практично не виділяє, тому жителів Комарно інакше, як зразком для наслідування, назвати важко. А ще якщо врахувати, що за реставрацію храму спільно взялися греко-католицька і православна громади, то здивуванню немає меж.Всі роботи по відновленню проводились на кошти місцевих жителів, і лише в минулому році прийшла допомога від держави в розмірі 5000 гривень.

Таку активність по збереженню храму можна було б легко зрозуміти, якщо б не було де проводити богослужіння. Але поряд з дерев'яною стоїть велика кам'яна церква, теж Михайлівська, збудована в 1910 році.А якщо ще врахувати, що до підбору матеріалів та майстрів громада підійшла дуже скрупульозно, то це варто глибокої поваги.

Зовнішній вигляд храму і дзвіниці вже є прекрасним, а внутрішнє оздоблення церкви ще чекає своєї черги.Вимагає відновлювальних робіт іконостас, старі ікони з якого зараз перебувають у Львівському музеї народної архітектури та побуту. Зараз же встановлені нові образи. До речі, зверніть увагу на одяг на іконах. На стінах все ще можна побачити старі розписи, які знаходяться далеко не в кращому стані...... але віриться, що внутрішній інтер'єр церкви, в недалекому майбутньому, також буде мати вигляд гідний цієї пам'ятки.

и на останок


текст взят у http://ukrainaincognita.com/khramy/komarno-mykhailivska-tserkva-1754-r

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.


Підписуйтесь на сторінки проекту на:

Patreon
Twitter
Telegram
Instagram


Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львівщина, дерев'яна архітектура, дерев'яна дзвіниця, дерев'яна церква, погляд з землі
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments