m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Спадщина. Комарно. Михайлівська церква. Анонс/Наследие. Комарно. Михайловская церковь. Анонс.

Церква і дзвіниця були зведені в 1754 році. За свою історію храм неодноразово реставрувався (кінець XIX ст., 1920-і, 1970-і і 2000-і роки), добудовувалися і розбиралися прибудови, але зараз церква має свій первісний вигляд.
Більш цікавою і дуже нетиповою є справжня історія церкви. Всім відомо, що на реставрацію таких архітектурних пам'яток держава коштів практично не виділяє, тому жителів Комарно інакше, як зразком для наслідування, назвати важко. А ще якщо врахувати, що за реставрацію храму спільно взялися греко-католицька і православна громади, то здивуванню немає меж. Всі роботи по відновленню проводились на кошти місцевих жителів, і лише в минулому (2013) році прийшла допомога від держави в розмірі 5000 гривень.
---------
Церковь и колокольня были возведены в 1754 году. За свою историю храм неоднократно реставрировался (конец XIX в., 1920-е, 1970-е и 2000-е годы), достраивались и разбирались пристройки, но сейчас церковь имеет свой первоначальный вид.
Более интересной и очень нетипичной является настоящая история церкви. Всем известно, что на реставрацию таких архитектурных достопримечательностей государство средств практически не выделяет, поэтому жителей Комарно иначе, как образцом для подражания, назвать трудно. А еще если учесть, что за реставрацию храма совместно взялись греко-католическая и православная общины, то удивлению нет предела. Все работы по восстановлению проводились на средства местных жителей, и лишь в прошлом (2013) году пришла помощь от государства в размере 5000 гривен.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/KOMARNO/MIKHAILA/IMG_8539_8544_middle.jpg

Таку активність по збереженню храму можна було б легко зрозуміти, якщо б не було де проводити богослужіння. Але поряд з дерев'яною стоїть велика кам'яна церква, теж Михайлівська, збудована в 1910 році. А якщо ще врахувати, що до підбору матеріалів і майстрів громада підійшла дуже скрупульозно, то це варто глибокої поваги.
Зовнішній вигляд храму і дзвіниці вже є прекрасним, а внутрішнє оздоблення церкви ще чекає своєї черги.
Вимагає відновлювальних робіт іконостас, старі ікони з якого зараз перебувають у Львівському музеї народної архітектури та побуту. Зараз же встановлені нові образи. До речі, зверніть увагу на одяг на іконах.
----------
Такую активность по сохранению храма можно было бы легко понять, если бы не было где проводить богослужения. Но рядом с деревянной стоит большая каменная церковь, тоже Михайловская, построенная в 1910 году. А если еще учесть, что к подбору материалов и мастеров община подошла очень скрупулезно, то это стоит глубокого уважения.
Внешний вид храма и колокольни уже является прекрасным, а внутреннее убранство церкви еще ждет своей очереди.
Требует восстановительных работ иконостас, старые иконы из которого сейчас находятся во Львовском музее народной архитектуры и быта. Сейчас же установлены новые образы. Кстати, обратите внимание на одежду на иконах.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2014/SPRING/KOMARNO/MIKHAILA/IMG_8603_middle.jpg

На стінах все ще можна побачити старі розписи, які знаходяться далеко не в кращому стані, але віриться, що внутрішній інтер'єр церкви, в недалекому майбутньому, також буде мати вигляд гідний цієї пам'ятки.
----------
На стенах все еще можно увидеть старые росписи, которые находятся далеко не в лучшем состоянии, но верится, что внутренний интерьер церкви, в недалеком будущем, также будет иметь вид достойный этой достопримечательности.

текст взят у http://ukrainaincognita.com/khramy/komarno-mykhailivska-tserkva-1754-r

ну как то так =)

P.S. Цим постом я закриваю 2014 рік. ... to be continue .../P.S. Этим постом я закрываю 2014 год... to be continue...
Tags: львовщина, росписи, храм, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments