m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Клевань. Замок.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...

Добре укріплений і непогано збережений Клеванський замок закладен князем Ф. Чарторийським (по іншим - князем Михайло старостою Блавацьким) на місці давньоруського городища над р. Стубла.Він оточен потужними стінами (товщина 3,8 м) і оборонним ровом, через який перекинуто чотирьох арочний міст.Арочний кам'яний міст, який є єдиною дорогою у двір фортеці, йому звичайно ж далеко до мостів Люксембургу і навіть Кам'янця-Подільського, але на тлі подібних споруд інших українських замків він виглядає дуже переконливо.Будівництвом фортеці керував львівський інженер-фортифікатор І. Лис, архітектор Львівської міської арсеналу. Від початкової споруди також збереглися дві кутові вежі.У XVII-XVIII ст. тут розміщувалася колегія єзуїтів.

Після перебудови, здійсненої в 1817 році К. Чарторийським, в нових корпусах відкрили польську гімназію, потім духовне училище.За радянської влади в замку в різний час перебували школа-інтернат, училище механізації, пункт НКВС.

Остання функція замку - лікувально-трудовий профілакторій.У 1988 році ЛТП закрили. З тих пір замок знаходиться в запустінні.

У 2000 році на його території сталася пожежа, в результаті якої впав дах і перекриття деяких корпусів.Іноді на його території проводили фестивалі історичної реконструкції. Хоча цю складову в житті селища можна було і активізувати, так як є версія, що Клевань - це билинна Коливань.В даний час будівлі перебувають в запустінні, обговорювались проекти реконструкції та розвитку туристичної інфраструктури. Но...
Деякий час Клеванський замок опікупали волонтери з спортивно-патріотичної організації "Щит.

погляд на останок...


погляд на замок з небес/взгляд на замок с небес

Джерела:
http://godrivefly.com/?p=161
http://www.doroga.ua/poi/Rovenskaya/Klevanj/Klevanskij_zamok/799.


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Карта Монобанку (5375 4141 0522 0577) одержувач Наталья Рітус.

Гаманец на PayPal на адресі madmax@studioavtv.com.ua.

Реквізіти для сплат від юридичних осіб:
р/р 26000500773506
ЄДРПОУ 2023813347
МФО 322669.


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки . Спадщина".


Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Ровеньщина, Рівеньщина, башня, замок, крепость, руина, руїна, фортеця
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments