m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Лагодів. Михайлівська церква. 2014.

Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!

нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки ...Церква Святого Архангела Михаїла - рідкісна п'ятибанна, дерев'яна церква в селі Лагодів Перемишлянського району Львівської області. В акті візитації місцевої церкви св. Михайла від 7 квітня 1742 зазначено, що вона побудована 10 років тому засобами священика і громади.

дата на церкви


Історія.
У 1803 році згідно з описом церковного майна, повідомляли, що дерев'яна церква і дзвіниця перебували у занедбаному стані. У нарисі М. Клемертовіча зазначено, що в селі перед 1870 роком була церква з 1730 року, а у неї дзвіниця, «ледь пручалася вітру». Нову дерев'яну церкву збудували на місці попередньої в 1872 році, хоча в. Пристай писав, що це сталося в сер. 1890-х рр. Її відразу покрили бляхою, при вході зробили хори на двох стовпах. У 1894 році на крайовий виставці у Львові був представлений старовинний дзвін з Лагодіва вагою близько 90 кг., відлитий в 1621 році. Дзвіниця була побудована з дерева в 1854 році. Навесні 1900 року в Лагодові було 2000 осіб: +1451 греко-католиків, 300 римо-католиків, решта - іудеї. Відомо, що в 1906 році до церкви було добудоване Захристія, в 1910 році північне крило нефа, а в 1927 - південне, після чого храм отримав хрестоподібну форму.
В ході бойових дій влітку 1915 року з церкви був збит середній купол з хрестом, а російські воїни забрали з дзвіниці усі дзвони. Пізніше зруйнований купол відновили.Опис церкви.
Дерев'яна церква стоїть біля вулиці, що веде до джерела, яке розташовано в ста метрах від храму. Хрестова в плані, п'ятибанна будівля, з прибудованою до північної стіни вівтаря ризницею. Оточена традиційним навісом, стіни під яким складаються з відкритого пофарбованого зрубу, а над навісом - покриті фарбованим гонтом. Поодинокі і здвоєні вузькі арочні вікна схожі на бійниці. До церкви ведуть два входи - із заходу і півдня. На прицерковну територію можна зайти через ворота з двох сторін. На південь від святилища розташована дерев'яна триярусна дзвіниця, нижній ярус якої відкрито.

Сьогодні храм вимагає зовнішнього ремонту, особливо його даху, хоча служби проводяться щотижня. Так само, имхо, деякі з розписів на стінах потрібно терміново рятувати.

Ну і на останок


цифри на дзвіниці
а цей монумент стоїть в поле за околицею села
https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2010-13/autumn_2013/33. Lagodiv/IMG_3699.jpg
кому він або в честь чого я не розібрав, а місцевих поблизу не було щоб запитати

Джерело:
http://uk.wikipedia.org/wiki/Церква_Святого_архангела_Михаїла_(Лагодів)


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Карта Монобанку (5375 4141 0522 0577) одержувач Наталья Рітус.

Гаманец на PayPal на адресі madmax@studioavtv.com.ua.

Реквізіти для сплат від юридичних осіб:
р/р 26000500773506
ЄДРПОУ 2023813347
МФО 322669.


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки . Спадщина".


Технічний партнер проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))


Tags: Львовщина, Львівщина, храм, церква, церковь
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments