m_a_d_m_a_x (m_a_d_m_a_x) wrote,
m_a_d_m_a_x
m_a_d_m_a_x

Спадщина. Жовква. Костел Св. Лаврентія. Анонс и панорама.


переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2010-13/autumn_2013/04. Jovkva/_Roman_Chirch/IMG_9653_middle.jpg
Чудовий храм Св. Лаврентія у Жовкві побудований на поч. XVII ст. за проектом арх. П. Щасливого. Задуманий як головний храм міста, усипальниця родини Жолкевських і пантеон лицарської слави. У підземеллі похований сам засновник міста С. Жолкевський, його дружина і син, а також родина Даниловичів і Якуб Собеський (батько короля Яна Собеського), за що поляки називають костел "Малим Вавелем". В інтер'єрі збереглися мармурові надгробки зі скульптурами роботи В. Зичливого: чоловічі фігури в лицарських обладунках, жіночі - в традиційних довгих сукнях. Також інтер'єри прикрашали живописні полотна XVII ст .: "Битва під Віднем", "Битва під Хотином", "Битва під Калушин" (зараз вони в Олеському замку). Ренесансний портал оформлений зображеннями святих, на фронтоні встановлено скульптуру Архангела Михайла. Біля костелу стоїть позднеренессансна дзвіниця, побудована в XVI в. як оборонна вежа. До неї примикає збережена частина міської стіни. У радянські часи костел Св. Лаврентія був закритий, проте зараз повернутий католицькій парафії, відреставрований польськими фахівцями.


розгорнута панорама

переросток - https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2010-13/autumn_2013/04. Jovkva/_Roman_Chirch/IMG_9629_9641_middle.jpg

далі дивимось:

Костел св. Лаврентія - https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/106301.html
погляд з небес - https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/457284.html


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проекту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.Технічні партнери проекту:
авторизований роздрібний магазин DJI - dji-kyiv.com


найпрофесійніший сервис DJI в Україні


та


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
Tags: Львовщина, Львівщина, анонс, костел
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments